fbpx
Mark Kostabi
(1960)

Kalev Mark Kostabi (sünninimi Mark Kalev Kostabi; sündinud 27. novembril 1960 Los Angeleses) on eesti päritolu ameerika kunstnik ja helilooja.

Ta sündis eesti pagulaste Kaljo ja Rita Kostabi pojana ning õppis Fullertonis California osariigi ülikoolis joonistamist ja maalimist. Tema vend Paul Kostabi on muusik ja kunstnik.

Kostabi on peamiselt tuntud maalide poolest, millel on kujutatud ilma näota inimfiguurid. Kriitikud on näinud neis sarnasust Giorgio di Chirico ja Fernand Léger’ teostega. Aastal 1982 kolis Kostabi New Yorki, kus asutas 1988. aastal Kostabi Worldi. See on stuudio, kus tema 20 või rohkem abilist maalivad umbes 1500 pilti aastas.

Ta on kujundanud ka ansamblite Guns N’ Roses (“Use Your Illusion”; album sai nime Kostabi maali järgi), Ramones (“¡Adiós Amigos!”), Jimmy Scotti (“Holding Back the Years”) ja Glinti (“Sound in Silence”) plaadiümbriseid.

Kostabi on tegutsenud heliloojana. Tema loomingut on esitanud näiteks Rein Rannap, Kristjan Järvi, Marko Martin ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Kostabil on olnud kaabeltelevisioonis oma telesaade “The Kostabi Show”, milles tuntud kunstikriitikud ja teised kuulsused võistlevad Kostabi maalidele nime andmises ning saavad selle eest rahalisi auhindu. Varem kandis see saade nimesid “Name That Painting” ja “Title This”.

Kostabi järgi võttis nime 1989–2000 tegutsenud etnofuturistlik kirjandus- ja kunstirühmitus Eesti Kostabi-$elts, mis 1991–93 andis välja ajakirja “Kostabi”.

Exhibitions

Kostabi maalide retrospektiivsed näitused on toimunud Mitsukoshi muuseumis Tokyos (1992) ja Eesti Kunstimuuseumis Tallinnas (1998). Kostabi tööd on kaasaegse kunsti muuseumi, Metropolitani kunstimuuseumi, Guggenheimi muuseumi, Brooklyni muuseumi, Washingtoni rahvusgalerii, kaasaegse kunsti muuseumi, Los Angelese Corcorani kunstigalerii, Yale’i ülikooli kunstigalerii, kaasaegse kunsti rahvusgalerii Roomas ja Groningeri muuseum Hollandis.

Artworks

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.

Subscribe to our mailing list

* indicates required
Select your currency
EUR Euro
USD Ameerika Ühendriikide (USA) dollar